Україна — США: діалог у правовому полі

У Нью-Йорку відбувся 38-й Щорічний з’їзд Асоціації українських правників Америки (UABA — The Ukrainian-American Bar Association), де зібралось чимало американських та канадських правників українського походження. 

Представники юридичної спільноти України, США та Канади зустрілись, щоб обговорити нагальні питання україно-американських відносин, обмінятись думками та досвідом, знайти партнерів та інвесторів для нових проектів. Перший день розпочався з урочистого прийому в картинній галереї Українського музею, яким старанно опікується сьогодні українська діаспора. Другого дня були проведені бізнес-сесії, зачитані доповіді учасників та обрано новий керівний склад Асоціації. Модерацією заходу опікувались безпосередньо новообрані Президент UABA Петро Костів та Віце-президент UABA Тарас Рудницький. Перед присутніми з урочистою промовою виступив Надзвичайний і Повноважний Посол України у США Валерій Чалий та інші представники дипломатичного корпусу.

Серед учасників З’їзду із доповідями виступили і юристи з України. Зокрема, Партнери юридичної компанії L.I.GROUP Микола Ковальчук та Артур Мегеря акцентували увагу присутніх на нинішньому стані і перспективах реформ в Україні. «Україна після Революції: проблеми реформування та перспективи майбутнього» – такою була тема доповіді, зачитаної з трибуни Миколою Ковальчуком.

Стан верховенства права в Україні, українські та західні точки зору на це питання, ліг в основу доповіді Валентина Гвоздія (Юридична фірма «Гвоздій та Оберкович»), який, будучи заступником Голови Асоціації адвокатів України, розповів присутнім про саму асоціацію, її роль та проблеми, з якими їй доводиться боротися. Своїми поглядами на проблему верховенства права поділились також Сергій Мещеряк – український юрист та колишній дипломат, що служив у Міністерстві іноземних справ України в 1990-1996 рр. та Богдан Вітвицький – колишній Заступник генерального прокурора США, Постійний радник з правових питань у посольстві США в Україні в період 2007 – 2009 рр. Також присутні були: Секретар Ради адвокатів України Павло Гречківський та заступник голови Комітету Національної асоціації адвокатів України з міжнародних зв’язків Іван Гречківський.

Українська діаспора в Америці надзвичайно стурбована військовими діями на Сході нашої країни та російською агресією, тож юристи з увагою прослухали виступ Уляни Супрун, лікаря, засновника та директора ГО «Захист Патріотів», щодо гуманітарної ініціативи з навчання бійців-рятувальників тактичній медицині та забезпечення медикаментами. Проблема порушення та забезпечення прав людини на окупованих територіях, в тому числі у Автономній Республіці Крим стали темою доповідей Іванки Білич та Богдана Печеняка з Інституту Волі, сучасного права та суспільства. А Леся Василенко, засновник та голова ГО «Юридична сотня» представила учасникам конференції Проект юридичної допомоги ветеранам війни за Україну, учасникам АТО та їх сім’ям.
Крім того, юристи обговорили можливості, які мають нині українці згідно діючих еміграційних законів США. З доповідями на дану тему перед присутніми виступали Петро Костів та Давид Багдасарян, ЮФ Kostiv and Associates (Лос-Анджелес), а також Енді Дж. Семотюк, який представляв юридичні компанії Manning & Kass, Ellrod, Ramirez, Trester LLP (Нью-Йорк) та Pace Law Firm (Лос-Анджелес,Торонто).

На конференції були присутні такі почесні правники, як Джеймс Р. Сілкнейт, який є віце-президентом та членом ради директорів міжнародної недержавної організації World Justice Project, що свого часу заснувала так званий Індекс верховенства права, Дж. Трумен Бідуелл – молодший партнер Корпоративного департаменту нью-йоркського офісу Sullivan & Worcester LLP; Пітер Піддубний, Партнер юридичної компанії Piddoubny & Pelekh, один з активних діячів україно-американської спільноти та інші поважні персони.

Щорічний з’їзд Асоціації українських правників Америки – один із найважливіших заходів у розвитку україно-американських відносин в галузі права.  Вкотре він стає незамінним бізнес-майданчиком для ділових зустрічей юристів з обох країн, пошуку партнерів та обміну актуальною інформацією щодо ситуації на ринку. І, що найбільш актуально сьогодні, все частіше тут піднімаються питання залучення інвестицій в Україну.

ForPravinNews

При будь-якому, повному або частковому, використанні текстових і графічних матеріалів сайту, hyperlink на www.prav.in.ua обов'язкове.
Яндекс.Метрика
44444