Заява ГО “Правова Ініціатива” з приводу подій у Мукачеві

Шановні громадяни! Події, які нещодавно розгорнулись у Мукачеві та сколихнули всю країну, не змогли залишити осторонь і нашу організацію. Ми вважаємо, що перед загрозою зовнішніх викликів, влада і добровольчі батальйони повинні віднайти спільну мову та побачити один в одному не суперників, а партнерів. Для цього необхідно змінити державний підхід у взаємодії з добровольцями.

Саме добровольчий рух , який сформувався з рушійної громадської сили на майдані, першим постав на захист нашої держави від Російскоі агресії на сході країни. В переважній більшості добровольці «Правого сектору» та інші є патріотами, які віддали не один десяток своїх життів на сході. В той же час, не можна не погодитись і з тим, що на мирній території неприпустимо будь яке застосування зброї, навіть керуючись найсправедливішими намірами.

Тож ситуація, що трапилася в Мукачеві, на думку ГО «Правова ініціатива», виникла, як наслідок принципово хибних і неприпустимих відносин, які почали складатися між владою та добровольчими батальйонами: тобто влада, як ми могли побачити, будує свої відносини з добровольчими батальйонами не як партнер, а навпаки — протиставляє їх собі. Ми вважаємо таку практику помилковою і вкрай небезпечною.

У цих відносинах, на наш погляд, потрібно повністю змінити державний підхід до добровольчого руху, на основі закону України, серед положень якого має бути наступне:

  1. В стратегічних діях добровольчі батальйони повинні підпорядковуватись Міністерству оборони України (МОУ).
  2. Керівництво таких батальйонів повинно входити до складу Генерального штабу.
  3. Батальйони та інші підрозділи, які діють на час АТО (військового стану), по закінченню бойових дій повинні бути розформовані, або трансформовані у інші державні силові підрозділи.
  4. Забезпечення зброєю повинно здійснюватись через МОУ.
  5. Бійцям добровольчих батальйонів надаються всі соціальні гарантії на рівні з військовослужбовцями.
  6. Після завершення АТО (військового стану) учасникам добровольчих батальйонів гарантується працевлаштування в МОУ, органах МВС, СБУ, Прокуратурі.

Віримо і сподіваємось, що здоровий глузд, патріотизм та пошана влади до народу, та народу до влади, щире прагнення до побудови партнерських відносин переважать усі наші внутрішні протиріччя.

Перебуваючи перед викликами зовнішньої загрози, ми зобов’язані віднайти шляхи порозуміння всередині країни, вивести конфлікти у правове поле та здійснити вище вказані заходи для укріплення позицій України, збереження її цілісності, суверенітету і побудови обороноздатної та економічно сильної європейської держави.

При будь-якому, повному або частковому, використанні текстових і графічних матеріалів сайту, hyperlink на www.prav.in.ua обов'язкове.
Яндекс.Метрика
44444