Судоустрій потребує реформ: наші пропозиції

ГО «ВО «Правова Ініціатива» виступає за реформу судоустрою та пропонує низку практичних дій, які б дозволили здійснити реальні та позитивні зміни в системі вітчизняного правосуддя.

Відповідно до Коаліційної Угоди, влада взяла на себе зобов’язання створити не корумповану, ефективну і незалежну систему правосуддя, яка буде забезпечувати право на справедливий і безстроковий (неупереджений) суд. На практиці такі намагання привели до прийняття Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд».

Не зважаючи на таку гучну назву, цей Закон містить виключно один позитивний момент – це переатестація суддів. Все інше – це створення ще однієї касаційної інстанції та незначні процесуальні коригування. Ось і вся реформа судочинства. І, хоча, Конституційна комісія при Президентові України повинна напрацювати зміни до Конституції, така ініціатива не вселяє оптимізму, з огляду на склад робочої групи щодо реформування судоустрою (до складу входять судді), так само, як і бажання членів комісії, виключити винесення неправосудного рішення з переліку підстав, за які суддю можна притягнути до відповідальності. Виходячи з цього, сподівання на ефективне реформування судової системи є марними.

ГО «ВО «Правова Ініціатива», з приводу реформування судоустрою, пропонує наступне:

  • позбавити державні органи влади права формувати склад Вищої Ради юстиції;
  • створити механізми для заміни майже усього судового складу;
  • ліквідувати Вищі спеціалізовані суди, як основу корупційної вертикалі;
  • єдиною касаційною інстанцією повинен бути Верховний Суд України;
  • законодавчо закріпити поняття неправосудного рішення та передбачити відповідальність за винесення неправосудного рішення, у вигляді звільнення судді із займаної посади та кримінальну відповідальність.

Вищевказані жорсткі та рішучі кроки дозволять більш ефективно протидіяти корумпованості судових інстанцій та створять підстави для реального реформування системи правосуддя в Україні.

При будь-якому, повному або частковому, використанні текстових і графічних матеріалів сайту, hyperlink на www.prav.in.ua обов'язкове.
Яндекс.Метрика
44444