Про боротьбу з корупцією у судовій системі

В Україні почало діяти нове законодавство щодо боротьби з корупцією. Прийняття цих актів законодавства є вкрай важливим кроком у подолання корупції в нашій державі, як основної перешкоди, яка гальмує цивілізований розвиток країни та її економіки.

Попри те, що законодавство України визначає велику кількість позитивних моментів в діяльності органів по боротьбі з корупцією, воно не передбачає основних принципів боротьби з корупцією, які вимагає суспільство:

  • Прозорість діяльності Національного антикорупційного Бюро, в частині розслідувань;
  • Високий рівень громадського контролю за судочинством у корупційних справах.

На думку ГО «Правова ініціатива», в законодавстві, з метою забезпечення вказаних принципів, необхідно закріпити положення, про відкритий реєстр корупційних проваджень, з метою контролю з боку суспільства за тим, щоб корупційні справи не були безпідставно закриті, а розслідування таких справ не гальмувалось.

Крім цього, доцільно передбачити участь у судових процесах по корупційним справам представника громадськості, наділивши останнього усіма процесуальними правами. Механізм визначення кандидатури такого представника повинна затверджувати Рада громадського контролю при НАБУ.

Разом з тим, враховуючи, що подолання корупції, в першу чергу залежить від очищення судової гілки влади від цього ганебного явища, ГО «Правова ініціатива» пропонує наділити повноваженнями Директора НАБУ і за погодженням з прокурором вносити до Вищої кваліфікаційної комісії України та Вищої Ради Юстиції України подання про відсторонення та звільнення суддів.

При будь-якому, повному або частковому, використанні текстових і графічних матеріалів сайту, hyperlink на www.prav.in.ua обов'язкове.
Яндекс.Метрика
44444