Про підставні компанії в корупційній діяльності

Використання підставних компаній — це один із засобів корупційних діянь в Україні. Такі юридицні особи використовуються скрізь: в державних закупівлях, при кредитуванні, з метою ухилення від сплати податків та у багатьох інших випадках. За яких умов це можливо подолати?

Влада задекларувала бажання подолати таке явище, як підставні компаннії, яке проявилось у прийнятті виключного декларативного закону, який декларує обов’язок розкривати вигодонабувачів юридичних осіб. Тобто результатом такого законодавчого акту є відсутність результату: чиновники й надалі будуть володіти підставними компаніями, надалі будуть існувати приховані монополії та інше.

ГО «Правова ініціатива» вважає, що для припинення використання підставних компаній (що своєю чергою сворить перешкоди у вчиненні корупційних діянь) необхідно:

  • Розробити і законодавчо закріпити методику встановлення повязаних осіб;
  • Визначити коло державних органів, які мають право встановлювати пов’язаних осіб. Це повинні бути ті органи та установи, для діяльності яких, є важливим встановлення вигодонабувачів юридичних осіб.Наприклад: Національне антикорупційне Бюро України, НБУ, Державна фіскальна служба, Антимонопольний комітет, правоохоронні органи та суд;
  • Рішення державного органу (установи) про встановлення фактичного вигодонабувача є підставою для внесення відповідних змін до ЄДРПОУ;
  • Передбачити оскарження рішень про встановлення вигодонабувача до суду;
  • Посилити відповідальність за використання підставних юридичних осіб.

Лише взявши до уваги і дотримуючись вищевказаних умов, можливо говорити про те, що боротьба з корупцією буде ефективною і зможе перейти від декларацій до реальних дій.

При будь-якому, повному або частковому, використанні текстових і графічних матеріалів сайту, hyperlink на www.prav.in.ua обов'язкове.
Яндекс.Метрика
44444