Конституційна реформа: децентралізація не є федералізація

06.04.2015

Нещодавно завершилось перше засідання Конституційної комісії на чолі з главою парламенту Володимиром Гройсманом та за участі Президента Петра Порошенко і Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Найбільш актуальні питання, які були озвучені учасниками обговорень конституційної реформи – це децентралізація влади, правосуддя, права людини. Парламентськр-президентська форма правління, на думку багатьох учасників, включаючи Президента, повинна стати надійною гарантією демократичного і європейського розвитку України. Однак, голова держави підкреслив, що децентралізація не має нічого спільного з федералізацією. Україна була, є і буде залишатися унітарною державою. Тим більше, що за останній рік підтримка суспільством унітарної моделі побудови держави зросла до майже 90%.

Своїми поглядами на те, якою має бути українська Конституція, виходячи зі світового досвіду, також люб’язно поділився з нами Ігор Шевченко у рубриці “Правові ініціативи”. Читайте його статті: “Яка Конституція потрібна Україні?” та “Яку Конституцію пропонують Україні?”.

Назад

При будь-якому, повному або частковому, використанні текстових і графічних матеріалів сайту, hyperlink на www.prav.in.ua обов'язкове.
Яндекс.Метрика
44444